.:: Faaliyetlerimiz

    Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumunun eski binaları, Cumhuriyetin ilk yıllarında garnizon olarak kullanıldığından ve yapılırken bu şekilde tasarlandığından ortası meydan olacak şekilde kare biçiminde inşa edilmiş tarihi bir binadır. Bu bina, ilk yıllardan sonra Ziraat Mektebine dönüştürülmüş ve 1947 yılına kadar Ziraat Mektebi olarak faaliyetlerini sürdürmüştür. 1949 yılında, iş esasına dayalı infaz müessesine çevrilmek üzere İmralı Cezaevi mahkumları tarafından binanın onarımı ve ek olarak yapılan yeni binalar, idare binası, ambarlar, depolar, ahır ve koyun ağılları yapılmış 1949 yılında faaliyete açılmıştır.

    Daha sonra yapılan yeni binalar, 31.12.1985 yılında yapılarak faaliyete alınmıştır.

    Açık Ceza İnfaz Kurumumuz toplam 4.537 dönüm arazi üzerinde tarım ve hayvancılık başta olmak üzere 41 ayrı atölyede hükümlülerin topluma kazandırılmaları için mesleki eğitim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürülmektedir.

    Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumumuz; Türk Patent Enstitüsü’nden 02.06.2005 tarihi itibari ile marka tescil belgesi alarak, EDAC adı altında gıda üretiminde markalaşmaya gitmiştir. Ayrıca 17.11.2006 tarihinde Edirne Belediye Başkanlığından, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı ile Gıda Maddesi Üreten İşyerlerine Ait Gıda Sicil Belgesi alınarak, üretmiş olduğumuz et, yumurta, pirinç, bal gibi gıdaların, Türk Gıda Kodeksine uygun olarak, daha sağlıklı bir ortamda üretiminin yapılması sağlanmıştır. EDAC markası ile satışa sunulan ürünlerimizin hedef pazarı öncelikle, Marmara Bölgesindeki Ceza İnfaz Kurumları ile Edirne de bulunan resmi kurumlardır. Ayrıca Edirne ili merkezinde bulunan satış mağazamızda Edirne halkının da beğenisine sunulan ürünlerimize aşırı talep alınmaktadır.

    2005 yılında gıda üretiminde Türk Patent Enstitüsünden “EDAC” markasını alan kurum 2012 yılında İSO 22000:2005 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi) ve OHSAS 18.001 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi) sertifikalarını alarak ürün ve kaliteli güvenliği tescillemiştir.

    Misyonumuz

    Cezasını kurumumuzda tamamlamakta olan hükümlülerimize doğru tarım uygulamalarını öğreterek tahliye sonrasında meslek edinme ve organik tarım yapmalarını sağlamak ve  İçinde bulunduğumuz çevre ve toplumsal konulara karşı duyarlı olarak müşterilerimizin toplam memnuniyetini ileriye taşıyacak kaliteli, güvenilir,  ekonomik ürün ve hizmetlerimizi standartlara uygun biçimde üreterek doğru zaman ve koşullar ile halkımıza sunmak.

    Vizyonumuz

    Taze ürün yetiştiriciliğinde insan ve çevre sağlığının ön planda olduğu, uygulanabilir son teknik ve teknolojileri kullanarak, ürünlerimizin ön plana çıkmasına olanak sağlayacak yatırım ve örgütlenme ile müşterilerimizin değişen taleplerini en kısa zamanda yerine getirmek.

 

Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz. Webmaster : Ferhat YÜKSEL